Kooperativní režim Battlefieldu 3 je designována jako perfektní mix režimu pro jednoho hráče se silným příběhem a multiplayeru s otevřeným koncem. Šéfdesignér David Spinnier a jeho tým vytvářejí hybrid, který v sobě spojuje prakticky nekonečnou hratelnost multiplayeru a jednoduše uchopitelný herní systém a vnáší tak do Battlefieldu zcela nový prvek.

– Každá mise v kooperativním režimu je novým zážitkem. Naším cílem bylo vytvořit špičkový mix herních stylů pro vás a vašeho spoluhráče, říká David Spinnier.

Kooperativní mise v Battlefieldu 3 se odehrávají ve stejném prostředí jako singleplayerové kampaně a sledují jedinečnou sérii událostí, které vyvrcholí dramatickým závěrem. Kooperující hráči se ujmou rolí vojáků bez jednoznačné příslušnosti ke kterékoli armádní složce. Tento záměrný koncept má umožnit co nejširší varianty hratelnosti napříč různými misemi.

I během doby, kdy jste zasaženi, se můžete bránit svou sekundární zbraní

Abyste v kooperativních misích přežili, budete muset být spoluhráči neustále nablízku. Pokud je zasažen, pomůžete mu novým signálem „Man down!“ a oživíte ho přímo v průběhu bitvy. I během doby, kdy jste zasaženi, se můžete bránit svou sekundární zbraní a pomalu se odplazit do bezpečí, kde vám spoluhráč může zavolat pomoc bez toho, aby byl na mušce nepřítele. Pokud však padnete oba, je konec. Společně bojujete, společně umíráte a společně i sbíráte skóre. Po dohrání kooperativní mise se spoluhráčem se vaše kombinované skóre zobrazí na Battlelogu, což je bezplatná sada funkcí, tvořících sociální síť pro hráče Battlefieldu 3. Mise jsou kratší, než v singleplayeru, takže během jednoho večera si klidně můžete zahrát několik kol a pokusit se třeba překonat nejvyšší skóre dalších kamarádů. To se vám ukáže po každé misi, takže hned víte, jaký váš další cíl.

V ko-opu můžete odemknout řadu zbraní a přenést si je do multiplayerových módů.

Obtížnost misí je poměrně vysoká. Spinner a jeho kolegové nastavili poměrně vysokou laťku. A jelikož soutěživí hráči budou chtít vyzkoušet každou misi několikrát, všechny kooperativní mise obsahují náhodně generované prvky tak, aby každá nabídla nový zážitek. Dokončení mise vám přinese nejen body a důvod k chlubení, ale také výhody pro vaše kariéry v multiplayeru. V ko-opu můžete odemknout řadu zbraní a přenést si je do multiplayerových módů. Typy odemknutých zbraní závisí na kombinovaném skóre, kterého se vám podaří v kooperativní kampani dosáhnout.

Kooperativní Mise:

  • Operation Exodus
  • Fire from the sky
  • Exfiltration
  • Hit & Run
  • Drop Em' Like Liquid
  • 11th Hour