Každá třída má vlastní upravovací okno. Všimněte si, že každá primární zbraň (karabiny, útočné pušky, odstřelovací pušky, lehké kulomety, samopaly, apod.) mají vlastní možnosti úprav. Máte možnost si zbraň upravit až se 3 různými položkami. Jako například jsou různá mířidla, dvojnožky, lasery, tlumiče zvuku a další. Se systémem odemykatelných položek vás Battlefield 3 motivuje, abyste zůstali se svojí třídou a spolupracovali se svým týmem až k vítězství daného kola. Se skoro 50 zbraněmi k odemčení a tisíci kombinacemi různého příslušenství, je opravdu jen na vás jakou výbavu si vyberete a která je pro vás nejlepší. Pamatujte, že čím více budete hrát, tím více příslušenství získáte.

 

 

  Holografický kolimátor (HOLO)
HOLO

Holografický kolimátor je ideální optikou se širokým zorným polem pro dobrý přehled ve střetnutích na střední či krátkouo vzdálenost. Záměrným obrazcem je kruh s bodem uprostřed.

  Zaměřovací laser
Laser BF3

Zaměřovaí laser vyřazuje vyditelný zaměřovací laserový bod, který zvyšuje přesnost při střelbě od boku. Laser může oslnit protivníka , ale odhalí vaši pozici.

  Foregrip

Foregrip BF3

Foregrip snižuje hlavně rozsah horizontálního výkyvu a dává tak střelci lepší kontrolu při střelbě dávkami. Na vertikální zdvih moc nemá vliv. O proti dvojnožce je lepší v tom, že se nerozkládá a nezdržuje.

  Svítilna
bf3 svítilna

Taktická svítilna využívá bílého světla k osvícení tmavého prostředí. V uzavřených prostorách a na krátkou vzdálenost dočasně oslepí a dezorientuje protivníka, ale snadno také vyzradí vaši pozici.

  M145 (3,4x)
M145 (3,4x)

Puškohled M145, vyvinutý původně pro kanadskou armádu se běžně montuje na M240 a M249 se zvětšením 3,4x. Záměrný obrazec pomáhá při střetnutích na dlouhou vzdálenost.

  Tlumič záblesku
flashsupressor

Tlumič záblesku kryje záblesk z hlavně a díky němu neohalíte tak snadno pozici, ale nemá žádný efekt na hluk výstřelu. Tyto tlumiče snižují přesnost při mířené i automatické střelbě.

  Reflexní (RDS)
Reflexní zaměřovač bf3

Optika s červeným bodem amerického původu umožňuje extrémně rychlé, jednoduché a přesné zamíření na krátkou vzdálenost.

  Tlumič zvuku
tlumič zvuku bf3

Tlumič zvuku výrazně redukuje hluk výstřelu a eliminuje záblesk z hlavně. Munice používaná zbraněmi s tlumičem je při výstřelu je pomalejší a na delší vzdálenost působí menší poškození.

  ACOG (4x)
acog 4x bf3

Puškohled ACOG s fixním zvětšením 4x je ideální pro střelbu na střední vzdálenost ve střední rychlosti. Záměrný kříž usnadňuje odhad poklesu střely.

  IRNV (IR 1x)
IRNV BF3

Infračervená optika s režimem nočního vidění pro noční operace nebo operace za špatných světelných podmínek. Na světle nepřítele spatříte jen na krátkou vzdálenost. Při mířením ji lze stabilizovat podržením tlačítka pro běh.

  Puškohled (6x)
puškohled 6x bf3

Puškohled s 6x zvětšením použitelný na většině pušek. Při míření jde stabilizovat podržením tlačítka pro běh, případně lze použít dvojnožku. Odlesky mohou vyzradit vaši pozici.

  PKA-S (HOLO)
PKA-S BF3

Vylepšený Ruský holografický kolimátor s obrazcem ve tvaru kruhu a bodu pro rychlé míření. Se širokým zorným polem je ideální pro střední a krátké vzdálenosti.

  PK-A (3,4x)
PK-A BF3

Běžný Ruský puškohled pro upnutí na zbraně s montážní lištou typu AK a Saiga se záměrným obrazcem ve stylu chevron s 3,4x zvětšením. Rychlejší míření a menší rozsah přiblížení než PSO-1.

  KOBRA (RDS)

KOBRA RDS BF3

Ruský kolimátor používaný armádou i policejními složkami pro zbraně typu AK, přizpůsobený k upevnění na standartní lištu se záměrným obrazcem v podobě červeného bodu.

  PSO-1 (4x)

PSO-1 BF3

Standartní Ruský puškohled se záměrnou osnovou, střední rychlostí míření a 4x zvětšením původně vyvinutý pro SVD a adaptovaný pro upnutí na standartní lišty.

  PKS-07 (7x)

PKS-7 BF3

Ruský puškohled se 7x zvětšením a záměrnou osnovou. PKS-07 lze při míření stabilizovat podržením tlačítka pro běh, případně lze použít dvounožku. Odlesky mohou vyzradit vaši pozici.

  M320 BUCK

m320 smoke

M320, jednoranný granátomet ráže 40mm. Munice - tříštivá. Lze ho připevnit na některé typy útočných pušek s podhlavňovou lištou.

  M320 SMOKE

m320 smoke

M320, jednoranný granátomet ráže 40mm. Munice - kouřová. Lze ho připevnit na některé typy útočných pušek s podhlavňovou lištou.